dinsdag 31 december 2013

Loopkalender van de maand Januari 2014

In de maand Januari is het zoeken naar wedstrijden in eigen provincie.  In deze periode van het jaar staan veel Veldlopen, Natuurlopen en Nieuwjaarscorrida's op het programma.

In Nederland staat de populaire halve marathon van Egmond op het programma.  De Marathonliefhebbers kunnen op nieuwjaarsdag aan de slag in het Zwitserse Zürich, de Strandmarathon in Den Haag of eind deze maand in Gran Canaria.

Vlaanderen


05-01: 43ste Dames- en Herenveldloop Zottegem 12h30' 9km
05-01: 2de Nieuwjaarsrun Antwerpen 14h 5km - 10km
05-01: 42ste Cross Grimbergen 12h30' 9,38km
11-01: 25ste Nieuwjaarscorrida Lombardsijde 13h30' 5km - 10km
11-01: Leopolsloop Watervliet 14h15'' 6km - 12km - 21,1km
11-01: Natuurlopen van Lier 13h30' 5km - 10km - 21,1km
18-01: Geitencross Wilrijk
19-01: Winterjogging Deinze 10h 4,6km - 8,9km - 13,3km
19-01: Natuurloop Meerhout 5km - 10km - 15km - 21,5km
26-01: Leffeloop Markegem 13h & 15h
26-01: 12de Westhoekcross Veurne 12h
26-01: Triamo Natuurloop Balen 10h 4km - 8km - 12km
26-01: Bear Trial 11h 22km


Wallonië


05-01: Jogging d'Antheit 10h15' 10km 
10-01: Night Trial Virton 19h30' 15km - 30km
11-01: Relais des Tarés in Wangenies 14h 4x4,4km
18-01: Château de Modave 16h 10km
26-01: Crosscup Hannuit 11h20' 9km
26-01: Hannuit 10h15' 5km - 10km
26-01: Winterjogging Sprimont 10h30' 10,5km


Nederland


04-01: Jeff Thuy Memorial Heikant 15h 3km - 5,4km - 12,2km
12-01: Egmond Halve Marathon 10,5km - 21,1km
12-01: Den Haag Strandmarathon 10h 42,195km
19-01: 48ste Thorcross Rosendaal 9h30'
19-01: Kievitloop Bergen op Zoom 10h30' 5km - 10km - 15km

Marathons

01-01: Zürich in Zwitserland
05-01: Kevelaer in Duitsland
07-01: Omsk in Rusland
12-01: Den Haag in Nederland
19-01: Leipzig in Duitsland
26-01: Gran Canaria in Spanje


Van al deze loopevenementen is een link te vinden op www.sportsites.be/loopkalender .

zondag 29 december 2013

Ruim 5000 deelnemers op eindejaarscorrida in Leuven

Pieter Heemeryck heeft deze ochtend de Eindejaarscorrida in Leuven op zijn naam geschreven.  Hij legde de 4km af in 12'09" & was daarmee een handvol seconden vlugger dan Jan Wera.  De 36-jarige Davy Segers werd op 12 seconden 3de.
Eerst dame werd Kim Geypen in een tijd van 13'32" eindigde ze als 13de op 1131 deelnemers.  Kim werd in maart nog knap 8ste op het BK Veldlopen.

Op de 8km was de zege voor de 20-jarige Jelle Geens.  Hij kwam aan in 24'57" & was daarmee 36 seconden vlugger dan Simon De Cuyper.  Tim Van Hamme eindigde in een tijd van 26'30" als 3de.  Jelle won in januari een veldloop in Lommel.
De eerste atlete werd Sigrid vanden Bempt op een 20ste plaats op 2033 deelnemers in een tijd van 28'44".  Sigrid won deze winter reeds de veldlopen van Tongeren, Vilvoorde en Bree.


Kjell De Hondt werd de overwinnaar op de langste afstand.  Hij liep de 12km in een sterke 36'32" & was daarmee een zucht sneller dan clubgenoot Jesse Stroobants.  Dries Basemans eindigde iets verderop op een 3de plaats.
Kjell werd eerder dit jaar 2de in Dwars door Mechelen & eindigde vorige winter 2de op het PK Veldlopen in Vlaams Brabant.
Op een 28ste plaats werd Hanna Vandenbussche eerste vrouw in een tijd van 43'22".  Er kwamen in totaal 2009 lopers op deze afstand aan de start.
Hanna werd in november nog 9de in de crosscup van Roeselare.
Een link naar de volledige uitslagen van de 4, 8 en 12 kilometer vind je op www.sportsites.be/loopkalender .


zaterdag 21 december 2013

Lies Deruddere & Davy Stieperaere winnen 1ste x-mas Fun Run De Haan

Lies Deruddere heeft deze namiddag de 1ste Christmas Fun Run in De Haan gewonnen.  Ze liep de 5km in 19'07" en had daarmee 34 seconden voorsprong op Heidi Hertveldt.  Derde dame op een 5de plaats werd Hilde Vanlaere in een tijd van 21'09".

In tegenstelling tot de meeste loopwedstrijden kwam niet een man als eerste over de streep.  Eerste bij de mannen werd Bernard Van Kerckhoven uit Brussel op een 3de plaats in 19'42".  Hij versloeg daarmee zijn stadgenoot Shendo Van Kerckhoven die over het traject 19 seconden langer liep.  Seije Berteloot werd 3de.

Op de 7,5km stond geen maat op Davy Stieperaere.  Davy liep het de afstand in een tijd van 23'41".  Hij was daarmee 16 seconden sneller dan Christoper Loose.  Dominique Verbeke mocht als 3de mee op het podium.
Davy won dit jaar 11 wedstrijden tellende voor het Ostends Loopcriterium & was onder meer de beste in Reuzenrun in Tielt, Guynemerloop , . . . .

Hannelore Vlamynck uit De Haan kwam als 8ste over de eindstreep en eindigde als eerste dame.  Ze liep het parcours in 27'52" en was daarmee een kleine 3 minuten sneller dan de 2de dame.

Een link naar alle uitslagen van dit loopevenement vind je op www.sportsites.be/loopkalender .

zaterdag 14 december 2013

3 op een rij voor Rumphakwaen in Kampenhout

Nid Rumphakwaen heeft voor de 3de opeenvolgende keer de marathon van Kampenhout op zijn naam geschreven.  Al na 7km had hij een voorsprong van meer dan 1 minuut op zijn dichtste achtervolger.  Hij liep de 42,195km in een tijd van 2h47'06 , meteen ook een wedstrijdrecord.  Nid was in oktober nog goed voor een 2de plaats op de 10 mijl in de Mastenbosloop in Kapellen.
Frederic Bacro werd op maar liefst 14'19" tweede, Patrick Vandebeek werd 3de.  Patricia De Proost werd eerste dame op een 17de plaats op 68 deelnemers.

De aflossingsmarathon werd gewonnen door OEH Running Team in 2h28'21" , het VAC Team 1 Pj'Team werd op amper 23 seconden 2de.  Het A2Tt Kamik-Hazen Team 3de in 2h35'13".  Er kwamen 70 teams aan de start.

De volledige opbrengst van deze aflossingsmarathon gaat naar Ons Tehuis Brabant.

Een link naar de volledige uitslagen vind je op www.sportsites.be/loopkalender .

maandag 9 december 2013

De Smet 3de in Marathon op Lanzarote

Tom De Smet is gisteren op het eiland Lanzarote in Las Palmas 3de geëindigd op de marathon.  Hij liep de 42,195km in een tijd van 2h39'41" en was hiermee 2'40" langzamer dan de winnaar de Zwitser Mattihias Leonhardt.  De Est Rait Ratasepp werd op 1'49" van de winnaar 3de.

Van de 186 deelnemers was Tom De Smet de enigste Belg aan de start in Spanje.

Een link van deze marathon vind je op www.sportsites.be/loopkalender .

vrijdag 29 november 2013

Loopkalender van de maand December

De maand december staat traditioneel in het teken van de Kerstcorrida's & Eindejaarslopen waaronder die van Leuven op 29 december.  Daarnaast staan ook tal van veldlopen op het programma zoals de crosscup op 22 december in Brussel.  Halfweg december staat, met de Winterloop in Gent, een nieuwe marathon in België op de kalender.

Vlaanderen


01-12: 87ste Veldloop Oudenaarde 8,21km 12h30
01-12: Kerstloop Waregem 13h30' 4,5km - 10km
01-12: Jogging Strijpen 14h30' 3,5km - 7km - 14km
01-12: Pannekoekenjogging Wuustwezel 9h30 - 11h 5km - 15km
01-12: Floreal Run Lichtaart 14h30' 3km - 7km - 14km
07-12: Haas van Wingene 15h 3,2km - 6,6km - 10km
08-12: Zwat Kerstloop Zwijndrecht
08-12: 13de Kerstcorrida Langemark 13h30' 3,6km - 10,8km
08-12: Stekense Veldloop 12h15' 9km 
13-12: 3de Move Brugge Kerstloop 20h
14-12: 6de prijs Marcel Pickup Brasschaat 13h30'
14-12: Marathon Kampenhout 42,195km
15-12: Winterloop Gent 10h 5km - 10km - 21,1km - 42,195km
15-12: Veldloop AVZK Booischot 12h 9km
20-12: Santa Claus Run Ieper 19h 5,8km
21-12: Natuurlopen van Lier 13h30' 5km - 10km - 16,1km
21-12: The Christmas Fun Run 2013 Klemskerke 14h
22-12: Brussel 10km Gaston Roelants 11h15' 5km - 10km
22-12: Crosscup Brussel
22-12: 16de Kerstloop Stekene 14h15' 3km - 6km - 12km
22-12: Kerstcorrida Deerlijk 13h15' 5km - 15km
26-12: Kerstcorrida Tielt 16h30' 5km - 10km
27-12: 18de Kerstcorrida Meeuwen Gruitrode 18h 5km - 12km
29-12: San Silvestercross Sint-Eloois-Winkel
29-12: 16de Eindejaarscorrida Stad Leuven 4km - 8km - 12km


Wallonië

06-12: Cor d'Huy 18h45' 6km - 10,4km
07-12: Corrida van Namen 19h30' 7,8km
21-12: Jogging Hannuit 19h30' 5km - 10km
22-12: Carolorida Charleroi 14h 5km - 10km


Nederland

01-12: Surpriseloop Halsteren 10h15' 2,5km - 5km - 10km
07-12: 3de 10 Miles Zierikzee 13h30' 8,05km - 16,1km
14-12: Scheldeloop Terneuzen 13h45' 5km - 10km - 21,1km
15-12: Kievitloop Bergen op Zoom 10h30' 5km - 10km - 15km


Marathons

07-12: Mispo in Estland
07-12: Clonakilty in Ierland
08-12: Las Palmas in Spanje
14-12: Kampenhout in België
15-12: Gent in België

zaterdag 16 november 2013

Nackaerts , Van Den Broeck & Vets winnaars 1ste natuurloop Lier

Thuisloper Kristof Nackaerts heeft de 1ste natuurloop van dit winterseizoen in Lier op zijn naam geschreven.  Hij won de 10 mijl in 52'04" & had daarmee ruim 2 minuten voorsprong op Elmkabli Driss.  Wim Herman 
kwam als 3de over de aankomst in een tijd van 57'37".
Marleen Cammers werd 42ste op 252 lopers en was daarmee de beste dame in een tijd van 1h07'33".
Kristof werd deze zomer al eens de beste op de 10 mijl van Booischot.

Ook op de 10 kilometer werd de winnaar iemand van Lier.  Filip Van Den Broeck won de wedstrijd in een 
tijd van 33'51".  Daarmee liep hij ruim 1 minuut vlugger dan Dirk Vets.  Ward Vande Capelle werd iets verderop 3de.
De eerste dame eindigde op een 23ste plaats op 398 deelnemers en was Karolien Weuts in een tijd van 
39'57" .
Filip Van Den Broeck won 2 jaar geleden in Antwerpen de Santa Run.

Tot slot won Gert Vets op de kortste afstand.  Hij liep de 5km in een tijd van 16'31" & was daarmee 13 seconden vlugger dan Axel Roelants.  Stijn Van Buggenhout eindigde als 3de in een tijd van 16'56".
Hier was Liesbeth Leysen de eerste vrouw op een 25ste plaats op 230 deelnemers in een tijd van 19'46".
Gert was vorige maand nog de beste op de 3,5km in de Knoeselloop in Broechem.

Een link naar de uitslagen van deze loopwedstrijden vind je op www.sportsites.be/loopkalender .

zondag 3 november 2013

Voorbeschouwing Course du Souvenir Ploegsteert

Op maandag 11 november wordt in het Henegouwse Ploegsteert de populaire stratenloop Course du Souvenir betwist.  Door de hoge & talrijke geldprijzen die zowel op de 8,5km als op de Halve marathon te winnen zijn, komen tal van nationale -en buitenlandse toppers naar Ploegsteert afgezakt.

Zo komt de winnaar van de laatste 2 jaar Alfred Cherop aan de start op de Halve Marathon.  Van Belgische zijde wordt het vooral uitkijken naar Lander Vandroogenbroeck die in zowel 2010 als 2011 op een 2de plaats eindigde.
Vanuit Frankrijk komt dan weer Stephane Chopin aan de start, laatste 3 jaar goed voor telkens een top 5 plaats.
Andere namen om naar uit te kijken zijn van Belgische zijde Guy Fays 3de in 2010, Stijn FincioenFrederic Colpaert en Nico Serroen.
Vorig jaar kwamen er 1462 deelnemers aan de start.

Op de 8,5km komt de meervoudige winnaar en huidig leidster van de Cross Cup Veerle Dejaeghere aan de start.  In 2011 was ze goed voor een 2de plaats bij de vrouwen op de 8km.  Winnaar van de afgelopen 2 edities Djamel Bachiri komt eveneens aan de start.  Vorig jaar kwamen er 1863 joggers opdagen.

Een link naar dit loopevenement vind je op www.sportsites.be/loopkalender en na afloop van dit evenement vind je eveneens een link van de uitslag op bovenstaande site.

donderdag 31 oktober 2013

Loopkalender van de maand November

De maand november is traditioneel het begin van het veldloopseizoen.  De Crosscup van Mol & die van Roeselare eind november zijn de belangrijkste veldloopwedstrijden deze maand.   
Daarnaast staat met de marathon van New York een klassieker op het programma.  In het stratenlopencircuit staat traditioneel op wapenstilstand de Course du Souvenir in Ploegsteert op het programma.

Vlaanderen

02-11: Feesteloop Avelgem 18h45' 5km - 10km
02-11: Zilvermeerloop Mol 14h 5km - 10km
03-11: Crosscup Mol
03-11: Veldloop ADD Tongeren 12h30
03-11: 87ste Veldloop Schaal M. de Booser Zwijnaarde 12h30' 8,34km
03-11: Nationale Veldloop Opwijk 12h30' 9,15km
03-11: Jongerencross Waregem 11h30' 8km
10-11: 5de Memorial Diederik Van Ooteghem in Sint-Maria-Aalter 10h45' 9,48km
11-11: 70ste Corrida der Vlaanderen in Ronse 13h30' 4,8km - 9,7km
11-11: Deinze - Bellem 13h30' 3,9km - 7,7km - 21,1km
11-11: Olympic Essenbeek Halle Veldloop 10h30' 9,9km
16-11: Route '62 Gistel 14h 4km - 12km
16-11: Natuurlopen van Lier 13h30' 5km - 10km - 16,1km
17-11: Kasterlee 10h 21,1km - 42,195km
17-11: Narvik Run
17-11: 3de Priester Daens vredesloop Aalst 13h45' 5km - 10km - 15km
17-11: 24ste 10 mijl van Essen 13h 5km - 10km - 16,09km
17-11: 61ste Internationale Veldloop Duffel
23-11: Milcobelrun Langemark 3,5km - 7km - 10,5km
24-11: Crosscup Roeselare
24-11: Keiheuvel Bosloop Balen 10h 3km - 6km - 9km - 12km
24-11: Westlaanrun Memorial Carlos Goethals Roeselare 10h 3km - 9km
24-11: Dubbele Herfstcross Arendonk 12h30' 8,58km
24-11: 21ste Dames en 20ste Heren veldloop van Atletiek Bonheiden

Wallonië

03-11: Mont de la Trinité in Kain 10h 12km
11-11: Course du Souvenir Ploegsteert 11h 8,5km - 21km
17-11: 15de La Rumoise in Rumes 10h 9,1km
23-11: A travers la campagne Ath Meslin 14h30' 13,15km
30-11: 26ste jogging de la Sint Nicolas 15h 10,35km


Marathons

03-11: Porto in Portugal
03-11: Manchester in Verenigd Koninkrijk
03-11: New York in Verenigde Staten van Amerika
17-11: Kasterlee in België
17-11: Valencia in Spanje
20-11: Antarctica

Een link naar al deze loopevenementen vind je op www.sportsites.be/loopkalender .

zaterdag 26 oktober 2013

Vanduyfhuys wint 5de Halloweenrun in De Haan

Kenneth Vanduyfhuys heeft deze namiddag de 5de Halloween run in De Haan op zijn naam geschreven.  De Oostendenaar liep de 12km in 43'33" en was daarmee 1'27" sneller dan Wouter Marijsse.  Wim Dewilde mocht als 3de in een tijd van 45'12" mee op het podium.  
Paul Meulebrouck viel net naast het podium maar was wel beste in de categorie Heren Veteranen.
Beste dame werd, op een 25ste plaats op 65 deelnemers, Nel Vandamme in een tijd van 56'26".
De winnaar eindigde vorige week nog 3de in de 26ste massajogging De Olifant in Oostende & werd eind vorige maand eveneens 3de in de 8km in Oostende.

Op de korte afstand liet Davy Stiepeaere de overwinning aan zijn vriendin Lies Deruddere.  Zij legde de 6km af in een tijd van 25'29.  Davy die duidelijk op reserve liep, werd op 2 seconden 2de en verkoos de 6 kilometer omdat hij morgen start in de eerste manche van de Crosscup namelijk de Relays in de Blaarmeersen in Gent. 

De opbrengst van deze organisatie gaat ook dit jaar terug naar een goed doel.

Een link naar de volledige uitslagen van dit loopevenement vind je op http://www.sportsites.be/loopkalender .

zaterdag 19 oktober 2013

Kevin Brysbaert & Joris Moeyaert winnen 17de Vredesloop in Ieper

Kevin Brysbaert heeft de 17de Vredesloop in Ieper op zijn naam geschreven.  Hij liep de 5km op en ronde de vestingen in een tijd van 16'46" .  Clubgenoot Koen De Ridder van FLAC werd op 8 seconden 2de.  Frederik De Backer, vorig jaar nog goed voor de 2de plaats, werd op 25 seconden 3de.
Winnaar Kevin Brysbaert won enkele weken geleden nog de kermisloop in Elverdinge en werd 2de in de Frontrun in Passendale.
Charlotte Dewilde was de beste bij de vrouwen door op een 12de plaats te eindigen in een tijd van 18'52".

Joris Moeyaert was duidelijk de beste op de 10 miles.  Hij won de wedstrijd in een tijd van 52'42".  Op 1'32" werd Chris Vandenbroucke 2de.  David Vandenabeele werd iets verderop 3de.
Beste dame werd Bianca Serroen op een 38ste plaats in een tijd van 1h01'02".
Joris Moeyaert behaalde vorige maand in de leiemarathon in Wevelgem nog een 8ste plaats.  Eind augustus werd hij 3de op de halve marathon in Dwars door Grijsloke.


Een link naar de volledige uitslagen van alle loopwedstrijden van de 17de Käthe Kollwitz vind je op www.sportsites.be/loopkalender .

zaterdag 12 oktober 2013

Zoekmachine wegwedstrijden & veldlopen

Vanaf vandaag kan je op www.sportsites.be/uitslagenzoekmachinelopen uitslagen zoeken van lopers die sporadisch of regelmatig meedoen aan wegwedstrijden of veldlopen.

De beste resultaten bekom je door eerst de familienaam en dan de voornaam in het tekstvak te tikken.

Zoekmachine ontworpen door google.be , uitslagen dankzij de webmaster van assaronse.be .

zaterdag 5 oktober 2013

Goeyers & Derboven winnen Stratenloop van Steenokkerzeel

Dirk Goeyers heeft de laatste proef van het Scott2Run regelmatigheidscriterium in Vlaams Brabant gewonnen.  Na 9,4km eindigde hij in de straten van Steenokkerzeel in een tijd van 34'18".  Op 25 seconden volgde Stijn Van Buggenhout.  Guy De Wachter vervolledigde het podium op een klein minuut.
Karen Peeters won bij de vrouwen voor Eef Beunckens.
In september behaalde Dirk op de halve marathon in Buggenhout een 2de plaats.

Op de korte afstand ging de zege naar Thomas Derboven die de 4,9km afhaspelde in 16'29" .  David Verreckt eindigde op enkele seconden als 2de, Van Passel werd 3de.
Bij de vrouwen won Sybil Vandamme.
Thomas won dit jaar al onder andere wedstrijden in Huldenberg & Hallaar.


Een link naar de volledige uitslagen van deze loopwedstrijden vind je op www.sportsites.be/loopkalender .

dinsdag 1 oktober 2013

Loopkalender van de maand Oktober

In oktober staan gevoelig minder wegwedstrijden op het programma.  Aanstaande vrijdag staat met Rapper dan een Ezel een klassieker op het programma in Kuurne.  Zondag is er dan de Marathon van Brussel & later deze maand staat ook de Marathon van Amsterdam op het programma.

Vlaanderen

04-10: Rapper dan een Ezel in Kuurne 19h30' 21,1km
05-10: Moryloop Herzele 14h30 3,3km - 6,3km - 12,3km
05-10: 21ste Knoeselloop Broechem 13h 3,5km - 5,5km - 8,2km - 16,1km
05-10: Stratenloop in Steenokkerzeel 15h30' 10km
05-10: 24uren van Oudenaarde 18h
05-10: 3de Waregemse Witte Wijnloop 15h15' 4km
05-10: Oefencross Kalmthout
05-10: 5de Trimardloop Madonna Langemark - Poelkapelle 13h30' 3,3km - 10km
06-10: Jogging '80 Dilbeek 15h 7km - 14km - 21km Blog
06-10: Hermesloop Oostende 10h 5,9km - 11,5km
06-10: Jogging Sint-Pauwels 14h30' 5km - 10km
06-10: Vitesse Adventure Run Beveren-Waas 10h - 16h 5km - 10km
06-10: 29ste Stedenloop Hasselt - Genk 14h30' 15km
06-10: Brussels Marathon 9h 4km - 21,1km - 42,195km
06-10: 25ste Neteloop Hulshout 13h45' 3,5km - 7km - 10,5km - 14km
12-10: 4de Kermisjogging Albatros Zarren 14h 3km - 6km
12-10: Dwars door Geluwe 13h40' 7km - 14km
13-10: Dwars door Hasselt
13-10: Boerkesjogging Olen 10h45' 5km - 10km
13-10: 4de Loop zonder Dope Kessel-Lo 14h 4km - 9km - 12km
14-10: Kermisloop Putte Grens 18h30' 5km - 10km
19-10: Massa-Jogging Meubelen De Olifant 15h 5km - 10km
19-10: Acerta Brussel Ekiden
19-10: 17de Vredeloop in Ieper 14h 5km - 16,1km
20-10: Brugge Urban Trail 9h30' 10km
20-10: Omega Pharma Halve Marathon Nazareth 13h 5km - 10km - 21,1km
20-10: Zeskerkenloop Kortessem 13h15' 5km - 15km
26-10: 56ste recreatieve bosloop: Cross der Jongeren Westerlo
26-10: Halloweenrun De Haan Vosseslag 14h - 12km
27-10: 6de Loop De Corner Sint-Laureins 18h45' 5km - 10km - 15km
27-10: Crosscup Gent Relays
27-10: 14de Borreltjesloop Kuringen 14h' 5,3km - 10km
27-10: Hageland Marathon Aarschot 10h 42,195km
31-10: Halloweenrun Hoboken


Wallonië

05-10: 20 Km de la forêt de Beloeil 15h 19,9km
06-10: De 10km van Luik 10h 3km - 10km
12-10: Les chemines D'eoles Saint-Maur 15h 11km
19-10: Grand Prix Denis Jouret 15h 11km
26-10: Cross de Masse 15h 9,4km

Nederland


13-10: Marathon Eindhoven 10h30' 2,5km - 5km - 21,1km - 42,195km
20-10: TCS Amsterdam Marathon 9h45' 8km - 21,1km - 42,195km

Marathons


06-10: Brussel in België
12-10: Twente in Nederland
13-10: Eindhoven in Nederland
13-10: Boedapest in Hongarije
13-10: Zagreb in Kroatië
20-10: Amsterdam in Nederland
27-10: Ljubljana in Slovenië

Een link naar alle loopevenementen vind je op www.sportsites.be/loopkalender .

zondag 29 september 2013

Mathijs Casteele & Hans Omey primus in Bruggenloop

Verslag Bruggenloop 2014 => http://loopkalender.blogspot.be/2014/09/uitslagbruggenloop2014.html
-----------------------------------------------------------------------------------
Mathijs Casteele heeft op de 10km de 3de editie van de Bruggenloop in Kortrijk op zijn naam geschreven.  Hij won de wedstrijd door in de spurt Lieven Vandeweghe te verslaan.  Tom Casteele die het tweetal bijna 8kilometer kon volgen werd 3de.  

Mathijs & Tom van atletiekclub KKS won samen met Hannes Agache & Steven Casteele vorige week zilver op het BK 1500 meter aflossing.
Mathijs won vorige maand nog de Wembleyloop in Heule & won zilver op het BK 3000 meter Steeple.


Kopgroep na 7,5km wedstrijd

Op de 5 kilometer stond geen maat op Hans Omey.  Hij won de wedstrijd in een tijd van 16'02" & was daarmee duidelijk beter dan Frederik De Backer die aankwam in 17'24".  Arno Lambrecht mocht als 3de mee op het podium.

Hans Omey won dit jaar als een in Kortrijk Loopt, 2 weken geleden was hij ook de beste in Dwars door de Kazerne in Vichte.


Omey liep al na 200 meter aan de leiding

Een link naar de volledige uitslagen van dit loopevenement vind je op www.sportsites.be/loopkalender .

zondag 22 september 2013

Serroen wint 4de Leiemarathon in Wevelgem

Nico Serroen heeft zopas de 4de Leiemarathon in Wevelgem op zijn naam geschreven.  Hij liep de 42,195km in een tijd van 2h33'25".  Hans Vandenbempt werd op 8 minuten 2de, Joris Moeyaert eindigde op ruim 9 minuten als 3de.

Sofie Claus werd 1ste dame op een 27ste plaats in 3h07'49.  Anita Delvael werd 2de, Marta Bernardi 3de.

Een link naar de volledige uitslagen vind je op www.sportsites.be/loopkalender .

Gemeda & Bonte winnen afwachtingswedstrijden in Wevelgem

Aman Gemeda heeft de afwachtingswedstrijd voor de Alpro Leiemarathon in Wevelgem op zijn naam geschreven.  In de slotfase liep hij weg van Davy Stieperaere die 2de werd.  De winnaar liep de 10,29km in een tijd van 33'11".  Op ruim 3 minuten eindigde Francis Gunst als 3de.
Deborah Ghyselen werd beste dame in een tijd van 40'41".





Op de 4,62 kilometer stond geen maat op Gino Bonte.  Hij won de wedstrijd in een tijd van 17'55" en was daarmee 37 seconden sneller dan Thomas Cauliez.  Patrick Lagrou eindigde op een 3de plaats.

Bij de dames was Charlotte Dewilde de beste in een tijd van 19'27".




Een link naar de volledige uitslagen van deze loopwedstrijden vind je op www.sportsites.be/loopkalender .

zondag 8 september 2013

Dejonckheere & Vanhee eerste winnaars in Frontrun

Dimitri Dejonckheere heeft de 1ste Frontrun in Passendale deze namiddag op zijn naam geschreven.  Hij legde het traject van 9,5km af in een tijd van 32'26" & was daarmee 20 seconden vlugger dan Kevin Brysbaert.  Iets verderop eindigde Maxim Kerremans als 3de.
Dimitri won eerder dit jaar onder andere de Lenteloop in Gits, de Brigandsloop in Ingelmunster en de 5km in Dwars door Sint-Pieter in Kuurne

Eerste dame werd Krista Noyez op een 25ste op 104 deelnemers in een tijd van 39'12".

De wedstrijd op de 5,5km werd gewonnen door Moorsledenaar Thijs Vanhee in een tijd van 19'30".  Sander Cottignies & Gino Bonte werden respectievelijk 2de en 3de.  Veronique Timmermans werd als 15de op 55 deelnemers beste dame.

Een link naar de volledige uitslagen van de 1ste editie vind je op www.sportsites.be/loopkalender .

zaterdag 7 september 2013

Pascal Kaers wint de Zavelenborrejogging in Overijse

Pascal Kaers heeft de Zavelenborrejogging in Overijse op zijn naam geschreven.  In de voorlaatste manche van het Scott2Run Vlaams Brabant joggingcriterium eindigde hij de wedstrijd van 14,6km in een tijd van 49'59". Daarmee had Pascal een voorsprong van 1'24" op Dirk Goeyers.
Taha Fadoul mocht als 3de mee op het podium.

Pascal Kaers werd vorige maand in Korteberg nog winnaar op de 11,3km, ook een wedstrijd tellende voor het Scott2Run regelmatigheidcriterium.
Beste dame werd Liesbeth Monsecour in een tijd van 1h01'17".

Op de 7,3km stond geen maat op Gert Heemeryck.  Die liep de 7,3km in een tijd van 26'28" & was hiermee een goeie minuut vlugger dan Filip Bellemans. Christophe De Backer als 3de mee op het podium.
Vanhoegaerden werd op een knappe 6de plaats beste dame.

Een link naar de volledige uitslagen vind dit evenement vind je op www.sportsites.be/loopkalender .

zondag 1 september 2013

Loopkalender van de maand September

Na de maand na de verlofperiode staan er traditioneel veel loopwedstrijden op het programma.  Vandaag 1 september zijn maar liefst 13 loopevenementen toegevoegd.  Maar later deze maand staan in West-Vlaanderen 3 marathons op het programma.  De Flandersfieldmarathon die aankomt in Ieper en de Leiemarathon in Wevelgem en de Ostend Marathon in Oostene.
Volgende week staat voor de 25ste keer de Halve Marathon van Evergem op het pogramma.

Vlaanderen

 01-09: Memorial Rik Clerckx Lummen 10h30' 4,5km - 9,5km - 16,1km - 25km
 01-09: Dwars door Gooik 15h 6km - 12km
 01-09: Rechte Deur Ooglé in Hooglede 14h 5km - 10km
 01-09: Teussersjogging Bertem 16h 10,6km
 01-09: Jogging Ternat 9h20' 5km - 11km - 21km
 01-09: 2de Barbe d'Or run Otegem 15h-17h
 01-09: Teuserjogging Bertem 14h 5,3km - 10,6km
 01-09: Guynemerloop Poelkapelle 15h 2,8km - 11,4km
 01-09: Groene Halve Marathon Hamont-Achel 13h 5km - 12km - 21km
 06-09: 4de loop Bentille 19h30' 5km - 10km - 15km
 06-09: 20ste Waterloop Aarschot 19h30' 4km - 9km - 14km
 07-09: Zavelenborre Loop 16h 13km
 07-09: Sint-Henricusloop 13h45' 4,5km - 10,5km
 07-09: T-Run Tienen Loopt 2,5km - 5km - 10km 14h30'
 07-09: Jogging Sint-Niklaas 15h 5km - 10km
 07-09: 25ste Halve Marathon Evergem 21,1km
 08-09: Ballonloop Sint-Niklaas 13h30' 5km - 10km
 08-09: Molenloop Malderen 14h15' 3km - 6km - 9km - 12km - 15km
 08-09: 34ste Fruitloop Sint-Truiden 14h 5km - 10km
 08-09: Bollekesloop Antwerpen 13h30' 5km - 10km
 08-09: Frontrun Passendale 14h 1,5km - 5,5km - 9,5km
 11-09: Rond de Nieuwe Koerswijk Oostende 19h30' 3,05km - 6,1km - 9,15km
 13-09: 4de Symphonieloop Harelbeke 18h30' 6km - 10km
 13-09: 1ste Wanzele Loopt 18h 5km - 10km
 13-09: 10 Music miles of Zolder 20h - 4km - 8km - 16,1km
 13-09: 1ste Dry Eycken Jogging Herselt 19h30' 4km - 12km
 14-09: 20ste Leopold II jogging Oud-Molenbeek 14h00 3km - 6km - 9km
 14-09: 5de Waterland-Oudeman 15h 5km - 10km - 15km
 14-09: 9de Dwars door Sint-Kruis 13h45' 5km - 10km - 15km
 14-09: Suikerenloop Lint 13h30' 5km - 10km
 15-09: Dwars door Ieper 15h30' 7km - 14km
 15-09: Boomparkloop Boom 14h 3km - 6km - 12km
 15-09: 18de Monumentenloop Oostakker 13h30' 6km - 14km - 28km
 20-09: Dwars door het Westerkwartier Oostende 19h 3km - 6km - 9km
 20-09: 6de Loop Sint-Laureins 18h45' 5km - 10km - 15km
 21-09: Electro Gielens, Kom op tegen Kanker-loop in Ekeren 19h 5km - 10km
 21-09: Groene 10 mijl van Bree 16h30' 4km - 8km - 12km - 16,109km
 21-09: Stratenloop Halle-Zoersel 15h 5km - 10km - 15km
 22-09: 5de Bosmarathon Buggenhout 10h 21,1km - 42,195km
 22-09: Autoloos Gordelen Izegem 5km - 12km 15h30'
 22-09: Leiemarathon Wevelgem 10h30' 5km - 10km - 42,195km
 22-09: Run4Kaz Zelzate 14h 5km - 10km - 15km
 22-09: 9de Berenloop Beernem 13h30' 3km - 10km
 23-09: Uilse Kermisloop Horendonk 18h30' 5km - 10km
 28-09: 1ste Sterrebosloop Rumbeke 15h15' 3,5km - 10km
 29-09: Bruggenloop Kortrijk 9h30' 5km - 10km
 29-09: Race For The Cure Antwerpen
 29-09: Dwars door Mechelen
 29-09: Marathon Oostende 8km - 21,1km - 42,2km
 29-09: 5de Jogging Hamme 14h30' 5km - 10km
 29-09: Reuzenrun Tielt 14h 2,5km - 5km - 10km
 29-09: Kermisloop Elverdinge 13h15' 3,43km - 10,3km

Wallonië

 08-09: Les 10 Km de Templeuve 10h 9,3km
 08-09: Jogging van Namen 9h30' 5km - 11km
 14-09: Atertous Vezon 15h 10,2km
 21-09: Jogging de la Berlière Houtaing 15h 11km
 28-09: L'Automnale Bléharies 15h - 13,4km


Nederland


 01-09: 3de Just Aaprun Almere 7,5km - 15km - Trial 16km
 01-09: Tilburg Ten Miles 10h35 5km - 10km - 16,1km
 08-09: 16de Marathon Meerssen 11h 5km - 10km - 21,1km - 42,195km
 15-09: 34ste Beekse Marathon Hilvarenbeek 11h20' 5km - 10km - 21,1km - 30km -  42,2km

Marathons

 01-09: Tampere in Finland
 01-09: Beneden-Leeuwen in Nederland
 07-09: Celje in Slovenië
 07-09: Trondheim in Noorwegen
 08-09: Tallinn in Estland
 08-09: Meerssen in Nederland
 15-09: Sarajevo in Bosnië Herzegovina
 15-09: Vilnius in Litouwen
 15-09: Hilvarenbeek in Nederland
 15-09: Nieuwpoort Ieper in België
 21-09: Oslo in Noorwegen
 22-09: Wevelgem in België
 29-09: Oostende in België

Een link naar al deze loopevenementen vind je op www.sportsites.be/loopkalender .

zaterdag 31 augustus 2013

Van Asbroeck & Veerle Van Linden winnen Jaarmarktloop Edegem

Luc Van Asbroeck heeft de 30ste Colora Jaarmarktloop Edegem 2013 op zijn naam geschreven.  Hij liep de 12km in 41'03" en was daarmee 4 seconden vlugger dan Maarten De Jonghe.  Guy De Blander eindigde op 20 seconden als 3de.  Van Asbroeck won 2 weken geleden nog de 4km in de 1ste jogging Appelterre.

Veerle Van Linden was bij de vrouwen de beste.  Ze plaatste zich als 7de in een tijd van 43'25".  Ze had meer dan 7 minuten voorsprong op haar dichtste concurrente Marlene Vandenbroeck.  Van Linden werd zowel in 2012 als in 2013 Belgisch Kampioene 5000 meter. 

Een link naar de volledige uitslag van dit loopevenement vind je op www.sportsites.be/loopkalender .

zondag 25 augustus 2013

Margareta Nuytinck 12de in Marathon van Reykjavík

De in 1952 geboren Margareta Nuytinck is gisteren in het IJslandse Reykjavik 12de op 225 deelneemster geworden in de Marathon van Reykjavík.
Ze liep de 42,195km in een tijd van 3h31'13" en was daarmee de beste in de categorie 60-69 jaar en had maar liefst bijna 50 minuten voorsprong op haar dichtste concurrente.

Volledige uitslag van de Marathon van Reykjavik bij de dames vind je http://marathon.is/results/rm2013/RM13_MARAHeKona.txt

Voor alle andere uitslagen van de verschillende loopevenementen gisteren vind je op http://marathon.is/results/results-2013 .

Een link een marathonkalender vind je op http://www.sportsites.be/loopkalender .

vrijdag 16 augustus 2013

Mathijs Casteele wint 18de Wembley loop in Kortrijk

Verslag Editie 2014 => http://loopkalender.blogspot.be/2014/08/wembleyloopheule2014.html
------------------------------------------------------------------------------
Mathijs Casteele heeft gisterennamiddag de 18de Wembley Loop in Kortrijk op zijn naam geschreven.  Hij klopte in een spurt met 2, op de atletiekpiste van KKS,
de 36-jarige Frederik Colpaert, Mohamed Berok werd iets verderop 3de.

Mathijs Casteele werd vorige maand nog 2de op het BK 3000 meter Steeple.

Bart Vercaemer was de beste op de 5km , Emanuel Vermeulen eindigde als 2de.

Op de 10km bij de vrouwen kroonde Charline Vanneste zich als winnares voor Ilse Geldhof.  Op de 5km was Isabelle Vermeulen de beste voor Sophie Tuttens .

Uitslag 10km

1 Mathijs Casteele in 31'22"
2 Frederik Colpaert
3 Mohamed Beirouk

4 Daniel Nugusse
5 Tom Casteele


Uitslag 5km

1 Bart Vercaemer in 17'00"
2 Emanuel Vermeulen

Alexander Eggerick
Pascal Debersaques
5 Gino Bonte


Een link naar de volledige uitslag van zowel de 5 als de 10kilometer vind je op www.sportsites.be/loopkalender .


donderdag 15 augustus 2013

Rondou, Molla & Bosseler winnen in Dwars door Zaventem

Niels Rondou heeft de Halve Marathon in Dwars door Zaventem op zijn naam geschreven.  In een spannende wedstrijd won
hij in een tijd van 1h14'18" en was daarmee 4 seconden vlugger dan Walter Meert.  Op een kleine minuut eindigde
Francisco Veloso 3de.  Beste dame was Heidi Van Maele op een 33ste plaats op 218 lopers.
Rondou werd vorige week nog 2de in de Mutotoloop in Duisburg, Veloso werd in dezelfde wedstrijd 3de.


Op de 10 kilometer was de overwinning voor Demeke Molla in een tijd van 37'10". 
Sander Heemeryck werd op een dikke minuut 2de.  Gerald Hansen mocht als 3de mee op het podium.  Vanhoegaerden

eindigde 33ste op 115 deelnemers en was daarmee de beste dame.
Vorige maand werd Molla in Haine-Saint-Paul nog 2de op de 5km.


Nathan Bosseler won de 5km in een tijd van 18'41".  Daarmee was hij 9 seconden vlugger dan Guy Goemans & 12 op Hans
Demereyere.  Eerste dame werd Vandamme op een 17de plaats in een tijd van 23'03".  Op deze afstand kwamen 118
joggers opdagen.

Een link naar de volledige uitslagen van deze 3 loopwedstrijden vind je op http://www.sportsites.be/loopkalender .

vrijdag 9 augustus 2013

Swolfs & Danneels winnen voor eigen volk, Maene primus op de 10

Sanne Swolfs heeft voor eigen volk de 5 kilometer strandloop in Heist deze avond op zijn naam geschreven.  Jongeling Manuel De Backer eindigde 2de op 40 seconden, veteraan Gino Bonte vervolledigde het podium.
Ellen Van Leeuwen eindigde knap 10de op 560 deelnemers & was daarmee beste dame.  Swolfs was enkele weken geleden al winnaar van de strandloop in Knokke.


Sijselenaar Bart Maene won de 10 kilometer strandloop in een tijd van 37'18".  Hij legde het tracject 15 seconden vlugger af dan Timothy Van Belleghem.  Vincent Desmet eindigde op een kleine minuut als 3de.
Bart werd begin vorige maand nog knap 3de in de kermisloop in Moerbrugge.
De 51-jarige Annemie Danneels won eveneens voor eigen volk de 10km bij de vrouwen in een tijd van 41'06".


Een link naar de volledige uitslag vind je op www.sportsites.be/loopkalender .

zaterdag 3 augustus 2013

Moerman & Vanneste bewijzen uitstekende vorm in Ardooie

Karel Moerman bewijst nogmaals zijn uitstekende conditie door gisterenavond de Jogging van de Tassche in Ardooie te winnen.  Hij liep de 15,5km in 52'34" en versloeg daarmee Joost Dewaele die 1'01" later de aankomstlijn overschreed.  Joris Moeyaert werd 3de op 1'50".
Op de 9,3km werd Charline Vanneste door 2de te eindigen beste dame.  Ze liep de afstand in 35'01" en was daarmee duidelijk sneller dan Sabine Dejaeghere en Hilde Hindryckx.
Charline Vanneste was eerder al de beste in onder andere Dwars door Bekegem, de Sint Maartensloop, Saladekermisloop en Dwars door Sint-Pieter in Kuurne.

Bij de mannen was Jeremy Rens in een tijd van 34'21" beste op de 9,3km.

Door het warme weer waren er slechts 147 lopers op beide afstanden komen opdagen in een wedstrijd tellende voor het Scott2Run regelmatigheidscriterium.


Link naar de uitslagen vind je op www.sportsites.be/loopkalender .

donderdag 1 augustus 2013

Loopkalender van de maand Augustus

Vlaanderen

 02-08: Strandloop Bredene 19h30' 9km
 02-08: Katarinajogging in Sint-Katharina-Lombeek 19h30' 5,6km - 11,2km - 16,8km
 02-08: Ardooie 19h 15,5km
 02-08: Shoppingloop Oostkamp 19h 4km - 10km
 02-08: Jogging van de 3 Schoonbroekse gehuchten Retie 19' 5km - 10km - 15km
 02-08: Stratenloop Erondegem 19h30' 5km - 10km - 15km
 03-08: Schorreloop Oostende 18h30' 3,5km - 7km - 10,5km
 03-08: 7de Estafette Halve Marathon Het GielsBos Gierle 13h30' 7km - 21km
 03-08: 29ste Stratenloop Gelrode 15h30' 2km - 6km - 12km
 04-08: Excuusjogging Kortenberg 15h 12,4km
 04-08: Terrasjogging Bilzen 17h 5km - 10km
 05-08: Kattenbosser Jogging Lommel 19h 3km - 6km - 9km - 12km
 09-08: Dwars door Mariakerke-Raversijde 19h30' 5km - 9,6km
 09-08: Mutotoloop Duisburg 19h30' 10km
 09-08: Stratenloop Denderleeuw 18h30' 2,5km - 5km - 10km
 10-08: 27ste Loopkoerse Feeste t’ Ename 13h30' 5km - 10km
 10-08: Torhout 15h 11,5km
 11-08: Rhythm & Run Antwerpen 9h30' 10km - 21,1km - 42,2km
 15-08: Dwars door Zaventem in Zaventem 14h 21km
 15-08: 18de Wembleyloop Kortrijk 15h 5,4km - 10km
 15-08: 22ste Duffelse natuurloop en kinderjogging 14h30' 5km - 10km - 15km
 15-08: Jogging Impe
 17-08: Kapellekens Jogging 18h20' 3km - 6km - 9km - 12km
 18-08: Sirene Jogging Middelkerke 8km - 16,01km
 18-08: Stratenloop Wemmel 14h30' 3,5km - 7km - 10,5km
 18-08: Haachtse Loop 14h30' 5km - 10km - 15km
 23-08: Strandloop VVW Outside Oostende 19h30' 3km - 6km - 9km
 23-08: Stasegem Loopt 19h30' 2,82km - 5,64km - 11,28km
 23-08: 7de Vlasschaard-jogging Zele 19h45' 5km - 10km
 23-08: Voerjogging Vossem 19h30' 5km - 11km
 23-08: Holleweg Jogging Lichtaart 18h 5km - 10km - 15km
 24-08: Dwars door Turnhout 18h 5km - 11km
 24-08: Keiem 15h30' 10,8km
 24-08: Muur Challenge Geraardsbergen 14h 1km - 5km - 10km
 25-08: Kermisjogging Voorde 4,5km - 6,7km - 9km - 11,2km
 25-08: Heist Loopt 13h30' 5km - 10km - 21,1km
 25-08: Klein Willebroek Loopt 10h30 6,1km - 13km
 28-08: Runway Run Koksijde 19h 5,5km -10km
 30-08: 13de Vreugderun Hulste 19h30' 5,5km - 10,8km
 30-08: Dwars door Nazareth 7de jogging Dwars door Nazareth 18h30' 5,5km - 11,1km -  16,7km
 31-08: Dwars Door Grijsloke Anzegem 7km - 14km - 21km
 31-08: 2de Coal Miners Trail Genk-Waterschei 10h 22km - 44km
 31-08: 6e Schaliënhofloop Vichte 2,5km - 5km - 10km
 31-08: Pierenloop Ravels 5km - 10km - 16,1km
 31-08: 30ste Jaarmarktloop Edegem 13h 6km - 12km
 31-08: 33ste Volksstratenloop Grimbergen 18h 3,8km - 7,6km


Wallonië

 04-08: La Corrida Pipaisienne in Pipaix 10h15' 10,3km
 09-08: Course des Sources Péruwelz 20h 3km - 13km
 14-08: Jogging Baelenois 19h 8km
 17-08: La Corrida des Collines Wodecq 15h 13,5km
 24-08: Jogging de la Kermesse St Antoine Tournai 15h 10,55km
 25-08: 10km de Lasne 15h - 10km
 31-08: Semi Marathon d'Herinnes 15h 21,1km


Marathons

 03-08: Rostocker in Duitsland
 04-08: Blokhus in Denemarken
 05-08: Augsburg in Duitsland
 11-08: Kainach in Oostenrijk
 11-08: Antwerpen in België
 15-08: Gdansk in Polen
 17-08: Helsinki in Finland
 18-08: Bremerhaven in Duitsland

 24-08: Reykjavik in IJsland

Alle links naar de loopevenementen zijn toegevoegd aan www.sportsites.be/loopkalender .

zaterdag 27 juli 2013

Dupont & Moerman winnen 6 & 10 mijl van Wenduine

Verslag editie 2014 => http://loopkalender.blogspot.be/2014/07/6en10mijlwenduinedehaan.html

Na zijn zege in de zomerstrandloop in Nieuwpoort van 15 juli laatstleden heeft Karel Moerman nu ook de 10mijl in Wenduine gewonnen.  Hij won in een tijd van 55'16" en was daarmee 6 seconden vlugger dan Davy StieperaereCedric De Caluwe werd 3de op 21 seconden.
Eerste vrouw werd Gwendolyn De Deyne op een 23ste plaats in een tijd van 1h04'22" .


Valerian Dupont heeft met sprekend gemak de 6 mijl op zijn naam geschreven.  Hij liep de 9,65km in een tijd van 33'53" en had daarmee 1'35" voorsprong op Bart Bleyaert.  De Nederlander Stan Zeegers werd op 2'31" 3de.
Beste dame werd Katrien De Vos op een 12de plaats die won voor Lies Deruddere en Carine De Bruycker.


Alle volledige uitslagen van deze loopwedstrijd vind je op www.sportsites.be/loopkalender .

zaterdag 13 juli 2013

Cnudde & De Ketelaere winnen in Zevergem

Kevin Cnudde heeft gisterenavond de 30ste avond jogging in Zevergem gewonnen.  Hij liep de 5km in 16'18" en was daarmee 8 seconden sneller dan Kurt MaenhoutFrederick De Backer eindigde als 3de op 31 seconden. 
Kevin Cnudde won vorige week nog de 6,6km in Vinderhoute en in juni de 5km in de Jaarmarktjogging in Kaprijke.

Beste dame werd Hilde De Paepe op een 37ste plaats in een tijd van 21'34".

Op de 10km was Christophe De Ketelaere dan weer de beste.  De man uit Eke haspelde de 10km af in een tijd van 34'13" & was daarmee 49 seconden sneller dan Wouter Devulder en 1'04" vlugger dan Kurt Saerens.  In Mei eindigde Christophe nog op een 35ste plaats op 30095 deelnemers in de 20km van Brussel.
Eerste vrouw werd Ine De Stoop in een tijd van 43'21".


Een link naar de volledige uitslagen van beide loopwedstrijden vind je op www.sportsites.be/loopkalender .

woensdag 10 juli 2013

Stieperaere wint nu ook Midzomerrun, Minart beste dame

Davy Stieperaere heeft vanavond de Midzomerrun in Brugge op zijn naam geschreven.  Hij liep de 11km in 33'58" en was daarmee precies 4 minuten sneller dan Cedric De Caluwe uit Brugge.  Nico Plancqueel mocht als 3de mee op het podium.
Davy won vorige week vrijdag nog de Kermisloop in Moerbrugge.

Sarah Minart eindgide als beste dame op een 36ste plaats in een tijd van 45'51".  Heidi Depoorter werd 2de in 46'28" , Karen Van Herck 3de.


Een link naar de uitslag vind je op www.sportsites.be/loopkalender .

Van Belleghem & Deruddere winnen 5km in de Midzomerrun

Timothy Van Belleghem heeft de 5km in de Midzomerrun in Brugge op zijn naam geschreven.  Hij had 16'17" nodig om de afstand van 5kilometer te overbruggen.  Noah Fuhrmann werd op ruime achterstand 2de net voor Bart Creminger.  Timothy werd vorige week nog 2de op de 10km in de Strandloop in Zeebrugge.

Lies Deruddere kwam als 12de aan en was daarmee met grote voorsprong beste dame.  Vorige week werd Lies nog 2de dame in de Kermisloop in Moerbrugge

Een link van de volledige uitslagen vind je op www.sportsites.be/loopkalender .

maandag 1 juli 2013

Loopkalender van de maand Juli

In de eerste vakantiemaand staan er traditioneel iets minder loopwedstrijden op het programma in vergelijking met juni.  De strandlopen aan de Noordzee staan terug op het programma en ook de 1ste Midzomerrun in Brugge.

Vlaanderen

 01-07: 5de Avondmarktloop Kruishoutem 19h30' 3km - 6km - 9km - 12km
 01-07: Kermisloop Nieuwerkerken 19h45' 4km - 10km
 05-07: Vlerkejogging Harelbeke 18h30' 5,5km - 11km
 05-07: 5de Peulis jogging 18h30' 5km - 8km - 12km
 05-07: 13de Moerbrugse kermisloop 19h 3km - 9km
 06-07: Koekelare 16h 9km
 06-07: Guldensporenjogging Opwijk 14h 6,5km - 13km
 06-07: Kermisjogging Geel 18h30' 4,3km - 8,6km - 12,9km
 07-07: Diksmuide IJzersterk 6km - 16,1km
 08-07: The Classic in Tessenderlo 19h 4km - 10km
 10-07: Midzomerrun Brugge 19h30' 5km - 11km
 10-07: Kermisjogging Poperinge 19h30' 4km - 11km
 12-07: 2de Havikrun Hulste 18h30' 6,76km - 10,14km
 12-07: 30ste avondjogging Zevergem 20h 5km - 10km
 13-07: Strand -en Duinenloop Blankenberghe om 16h30 - 8km
 13-07: 16de Dwars door 't Ooste 14h 5,88km - 10,25km
 15-07: Strandloop Nieuwpoort om 19h30 5km - 10km
 19-07: 4de Kiezegemse Stratenloop 18h 6km - 12km
 21-07: Dwars door Bekegem 15h30' 15km
 21-07: Nissan 21 juli Stratenloop Roeselare 15h30' 2,6km - 4,9km - 13,3km
 22-07: Beachrun Koksijde 18h30' 5km - 10km
 22-07: 6de Kleitse Kermisjogging 16h00' 2,5km - 5km - 10km
 26-07: 6 en 10mijl van Wenduine 20h 9,6km - 16,1km
 26-07: Jogging Welle 19h30' 2,85km - 5,7km - 11,60km
 28-07: De bosloop Tessenderlo 10h15' 4,2km - 8,4km - 13,8km
 29-07: Jogging Landuit Kermis Eke 16h 5km - 10km


Wallonië


 06-07: Jogging du Floc du Souvenir in Tournai 15h 10,9km
 13-07: Ellezelles 15h 11,4km
 19-07: La Corrida d'Hermalle 18h45' 5,182km - 10,384km
 20-07: La Gouyasse in Ath 16h15' 11,05km
 26-07: Villeers le Temple 19h30' 6km - 11,48km
 27-07: Jogging de la Marcotte in Huissignies 16h15' 10km


Een link van deze loopevenementen vind je op www.sportsites.be/loopkalender .

zaterdag 29 juni 2013

Guerfal & Coulon eerste winnaars van Midzomerrun in Kortrijk

Ridha Guerfal heeft deze avond de eerste Midzomerrun in Kortrijk op zijn naam geschreven.  Hij liep de 10km in 34'08" en was daarmee 29 seconden sneller dan thuisloper Stefaan VanrooseJan Goddaer mocht als 3de mee op het podium.
Eerste dame op een 25ste plaats werd Lien Desmet in 39'08".






Op de 5km ging de zege naar Dominique Coulon in een tijd van 16'51".  De 2de Bruno Van Caelenberg kwam aan op 38 seconden.  Timothy Desramault eindigde als 3de in een tijd van 18'16".
Eerste dame werd Isabel Vermeulen op een 4de plaats in een tijd van 18'17". Angel Bekaert werd 2de dame op een 9de plaats net voor Ine Defeyter.



Een link naar de uitslag vind je op www.sportsites.be/loopkalender .

 

vrijdag 28 juni 2013

Colpaert nu ook de beste in Dwars door Sint-Pieter

Frederick Colpaert heeft nu ook de 15km in Dwars door Sint-Pieter in Kuurne op zijn naam geschreven.  Al in de eerste ronde kon hij weglopen van zijn dichtste belagers.  Daarachter vormde zich een groepje van 4 man.  In de slotfase kon Hans Reigel daaruit ontsnappen en werd 2de ,net voor de winnaar van vorig jaar op de 5km, Lieven Vandeweghe.  Frederick Colpaert won vorige week nog de halve marathon in Torhout.  Vandaag start hij ook in de Zomerjogging in Kortemark.
Bij de dames won Charline Vanneste voor Ilse Geldhof.


In de 5km stond geen maat op Dimitri Dejonckheere.  Hij won de wedstrijd in een tijd van 15'59" en had daarmee 34" voorsprong op Emmanuel Vermeulen, de 3de van vorig jaar.  Hans Detavernier werd 3de op 57".  In deze wedstrijd kwamen 121 deelnemers aan de start.

Tot slot werd in de 2,5km Mauro Coopman de laureaat.
Hij kwam aan in een tijd van 7'47" & was daarmee 12 seconden vlugger dan de winnaar van vorig jaar Sam Opsommer. Franky De Rammelaere werd iets verderop 3de.


Een link met alle uitslagen van dit loopevenement zal je later dit weekend kunnen vinden op http://www.sportsites.be/loopkalender .

zaterdag 22 juni 2013

Holovnytskyy wint 100km in Torhout, Serroen beste Belg

De Oekraïner Oleksandr Holovnytskyy heeft net zoals vorig jaar de 100km van Torhout die, voor het eerst op de zaterdag werd gelopen, gewonnen.  Hij won in een tijd van 6h58'26" en haalde een gemiddelde snelheid van 14,35km/h.  De Ier Keith Whyte werd 2de op 5'27", de Rus Dmitry Pavlov 3de op 6'20".
Beste Belg op een 4de plaats werd Nico Serroen in een tijd van 7h09'16".

De eerste 50km van Torhout werd gewonnen door Patrick Decorte in een tijd van 3h31'52".

Een link naar de uitslagen van deze 2 loopwedstrijden vind je op www.sportsites.be/loopkalender .

Fincioen wint marathon , Colpaert halve, Stieperaere de 10 in Torhout

Stijn Fincioen heeft net als vorig jaar de marathon op de Nacht van Vlaanderen in Torhout op zijn naam geschreven.  Hij liep de marathon in een tijd van 2h22'49".   Dieter Brouckaert was op ruim 7 minuten 2de.  De 47-jarige Mark Jorissen werd op iets meer dan 10 minuten knap 3de.
Eerste dame op een 71ste plaats werd Nathalie Pluvier in een tijd van 3h22'53".
Er kwamen 328 lopers aan de start.


In de halve marathon maakte Frederick Colpaert zijn favorieten rol waar.  Hij won in een tijd van 1h10'14" & was daarmee duidelijk beter dan de 46-jarige Guy De BlanderDidier Verstraete werd op iets meer dan 4 minuten 3de.  Veronique Coene werd met haar 30ste plaats in een tijd van 1h27'18" beste dame.
360 atleten namen de start van deze wedstrijd.


Op de 10km Tom Compernolle kwamen maar liefst 1527 joggers aan de start.  In een spannende wedstrijd werd de man uit Wevelgem Davy Stieperaere de beste en liep de 10km in een tijd van 32'26".  Thuisloper Thijs Vandermeers werd op amper 2 seconden 2de.  Dieter Van De Walle vervolledigde het podium.  Veerle Dejaeghere die 12de eindigde werd beste dame in een tijd van 34'35".  Annelies Deketelaere eindigde 2de, Charline Vanneste 3de.

Een link naar de volledige uitslagen van deze 3 loopwedstrijden vind je op www.sportsites.be/loopkalender .

zaterdag 1 juni 2013

Loopkalender van de maand Juni

Vlaanderen

 01-06: 1ste Walleloop Zerkegem 15h00' 3km - 9km
 01-06: Jogging Bazel 15h 5km - 10km
 01-06: 15de KWB-kermisjogging Geel-Punt 5km - 10km - 15km - 20km 14h
 01-06: 21ste Petrusrun Bavikhove 17h45' 7,3km - 11km
 01-06: 16de KWB Jogging 't Hol Op Wambeek Ternat 14h15' 4km - 10km
 02-06: Watewyloop Tielt 15h30' 3,55km - 6,65km - 9,95km
 02-06: Mc Bride Run Ieper-Poperinge 9h45' 7km - 21,1km 07-06: 5de Oud Gemeentehuis Loop Hulste   20h 5,35km - 10,6km
 07-06: Zes Heuvelenloop Wervik 19h30' 10,5km
 07-06: 7de KBO run Oudenaarde 17h30' 3km - 6km - 9km
 09-06: Scottloop Sterrebeek 11h 10km
 14-06: Vuurtorenloop Oostende 19h30' 4,26km - 8,52km - 12,75km
 15-06: 4de jogging Beveren-Waas 14h30' 5km - 10km
 16-06: Sabboika Jogging Buizingen 15h 12km
 21-06: Nacht van West-Vlaanderen Torhout 20h 10km - 42,195km
 22-06: Jogging van MAC Machelen 15h30' 10km
 22-06: Aterstaose Jogging Tongeren 14h 5,4km - 10,8km
 22-06: Dwars door Anzegem 14h45' 5km - 10km
 22-06: Midzomerrun Gent 22h 10km - 15km
 22-06: 23ste jogging Haasdonk 14h30' 5km - 10km
 23-06: Schotense Braderijloop in Schoten 13h30' 5km - 10km
 28-06: Konterdamloop Oostende 19h30' 3,5km - 7km - 10,5km
 28-06: 5de Kapellerun Hulste 20h15' 5,4km - 10,8km
 28-06: Dwars door Sint-Pieter Kuurne 20h 2,5km - 5km - 15km
 28-06: Stratenloop Ruddervoorde 18h30' 4km - 8km - 12km
 28-06: Adelardus Jogging Huise
 29-06: Z-Runners 16h 5,5km - 11km
 29-06: Saladekermisloop Egem 17h 11,4km
 29-06: Grote Oversteekrun Rosmeer 15h 5km - 10km
 29-06: Midzomerrun Kortrijk 22h 5km - 10km
 30-06: Livinusrun Sint-Lievens-Houtem 5km - 12km - 18km - 29km
 30-06: 26de Groentejogging Schriek 3,7km - 7,2km - 10,7km 14h30'
 30-06: Jogging Duizend Appels Sinaai 14h30' 5km - 10km


Wallonië


 01-06: La Kainoise in Kain 15h - 21,1km
 15-06: Les Crêtes du tournaisis in Thimougies 16h 13,95km
 16-06: Grand Jogging de Verviers
 22-06: La Ronde des Moulins in Ogy 16h - 11,6km
 29-06: Jogging de Popuelles 16h - 13,25km



Marathons

 01-06: Stockholm in Zweden
 08-06: Luxemburg in Luxemburg
 09-06: Duisburg in Duitsland
 16-06: San Francisco in Verenigde Staten van Amerika

zaterdag 25 mei 2013

Dewaele en Goesaert winnen in Harelbeke

Joost Dewaele heeft net als vorig jaar in het provinciedomein de Gavers in Harelbeke de 2e Allaert Aluminium Loop gewonnen.  Hij was na 12,04km duidelijk beter dan Pedro DujardinJoris Moeyaert mocht als 3de mee op het podium.  Deze wedstrijd is de 3de manche van het Harelbeeks Joggingcriterium.
Bij de dames won Audrey Goesaert de wedstrijd.  Ze legde de 6km af in een tijd van 22'48".  Isabel Vermeulen werd 2de voor Ulrike Debie.



Na 1 van de 4 af te leggen ronden liep hij weg van concurrenten.

Officieuze uitslag mannen:

1 Joost Dewaele
2 Pedro Dujardin
3 Joris Moeyaert
4 Yves D'Halluin
5 Kurt De Wagenaere
6 Frederik Creupelandt
7 Pascal Debersaques
8 Wim De Wilde
9 Sam Opsommer


Officieuze uitslag vrouwen:
1 Audrey Goesaert in 22'48"
2 Isabel Vermeulen
3 Ulrike Debie
4
5 Veronique Timmermans
6 Charline De Waele


Een link van de uitslag zal je op www.sportsites.be/loopkalender kunnen terugvinden.

Link naar foto's => http://www.sportsites.be/loopkalender/fotos/2eallaertaluminiumloopharelbeke/index.php

Link naar video van aankomst bij de mannen =>

http://www.youtube.com/watch?v=BLPzojGBX8M

 

donderdag 9 mei 2013

Fincioen & Vanneste winnen in Jabbeke

Stijn Fincioen heeft gisterenavond de Permekeloop in Jabbeke op zijn naam geschreven.  Hij had een kleine minuut voorsprong op Karel Moerman en Christophe Clyncke.
Eerste Dame werd Charline Vanneste op een 27ste plaats.
Stijn Fincioen werd afgelopen zondag nog 2de in Dwars door Brugge en liep gisteren de 10km in een tijd van 30'57".


Op de korte afstand was de zege bij de mannen voor Thijs Maltwyck.  Ann Vancoppenolle was als 10de beste dame.

Een link naar de uitslagen van beide loopwedstrijden vind je op http://www.sportsites.be/loopkalender .

zaterdag 4 mei 2013

Vandeweghe & Casteele winnen Tinekescross in Heule

Verslag van 2014 => http://loopkalender.blogspot.be/2014/05/tinekescross2014heule.html

------------------------------------------------------------------------------
Lieven Vandeweghe heeft zonet de 2de Rookie run in Heule op zijn naam geschreven.  In de 2de ronde van 2,5km kon hij weglopen van zijn metgezel.  Steven Callens werd 3de en Lies Deruddere werd net zoals vorig jaar beste dame op een 7de plaats. 
Later staat ook de laatste wedstrijd van de Tinekescross in Heule op het programma namelijk de Pro Run .

Uitslag 5km

1 Lieven Vandeweghe
2 Niels Declerck
3 Steven Callens
4 Tom Opsomer
5 Pieter Vanhuyse
7 Lies Deruddere

Bij de Pro Run stond geen maat op Steven Casteele.  Hij won de wedstrijd voor de winnaar van vorig jaar Davy Stieperaere .

Een link naar de uitslagen van de Tinkescross vind je op http://www.sportsites.be/loopkalender .